انیمیشن بسیار جذاب از مراحل تولید قارچ


مشاهده یادداشت خصوصی

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ ; جمعه ۳٠ خرداد ۱۳٩۳

سالن پرورش قارچ و تاسیسات در هند + تصاویر


در تصاویر مشاهده میکنید که تاسیسات سالن تولید قارچ در کشور هند با تاسیسات خنک کننده و برخی ابتکارات را اندازی شده است

سالن پرورش قارچ دکمه ای در کشور هند و عکس از تاسیسات

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ٩:٤٢ ‎ب.ظ ; جمعه ۳٠ خرداد ۱۳٩۳

تجهیزات کمپوست سازی کشور چین + تصاویر


مشاهده یادداشت خصوصی

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ۸:٠٦ ‎ب.ظ ; جمعه ۳٠ خرداد ۱۳٩۳

سالن پرورش قارچ دکمه ای در کشور چین + تصاویر


مشاهده یادداشت خصوصی

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ٧:٤۱ ‎ب.ظ ; جمعه ۳٠ خرداد ۱۳٩۳

بزرگترین مجتمع پرورش قارچ خوراکی قم افتتاح شد


بزرگترین و پیشرفته ترین مجتمع پرورش قارچ خوراکی قم روز سه شنبه با حضور استاندار در روستای ˈرزبندˈ از توابع بخش خلجستان قم افتتاح شد.

مدیر مجتمع تولیدی قارچ قم دراین مراسم اظهار داشت: تولیدات این مجتمع نقش موثری در تامین پروتئین مورد نیاز ساکنان استان و کشور خواهد داشت.

ˈسید روح الله آقامیریˈ، اعتبار اجرای این پروژه را 22 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: 10 میلیارد ریال از این اعتبار از محل صندوق توسعه از طریق بانک کشاورزی پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: با راه اندازی این مجتمع زمینه اشتغالزایی مستقیم 22 نفر فراهم شد.

این پروژه از جمله 41 پروژه به بهره برداری رسیده بخش کشاورزی قم توسط استاندار بود، که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ، با اعتباری 135 میلیارد ریال دربخش محصولات دامی و گیاهی، مدیریت آب و خاک و همچنین مدیریت کشاورزی صنعتی و شیلات با اشتغالزایی مستقیم 160 نفر و غیر مستقیم 46 نفر به بهره برداری رسید.

   + فرید معصومی - ٦:٢٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩۳

اعطای تسهیلات به مددجویان کمیته امداد برای پرورش قارچ


فرزند یکی از مددجویان کمیته امداد داراب در خصوص طرح های اشتغال زایی این اداره به خبرنگار داراب آنلاین گفت: در سال ۸۹ بعد از اتمام دوره خدمت مقدس سربازی کارگاه پرورش قارچ من تاسیس شد و و در همان سال به بهره‌برداری رسید. پس از راه اندازی مرحله اول، در سال ۹۰ تصمیم گرفتم سالن دیگری نیز راه اندازی کنم و بعد از انجام مراحل تاسیس در سال ۹۱  با توجه به تجربه ی برداشت ما دقیقا ۳ برابر شد.

این فرزند مددجو عنوان کرد: در این کارگاه زمینه اشتغال مستقیم ۳ نفر و اشتغال غیر مستقیم ۵ نفر را فراهم کرده است و علاوه بر خانواده خودم ، خانواده پدرم و دامادمان نیز مشغول بکار شدند. زمینه پرورش انواع قارچ ها را داریم و در آینده کارگاه را در مقیاس بزرگتری توسعه خواهم داد.

عطوفت شعار مدیر کمیته امداد داراب با اشاره به اینکه دوره پرورش قارچ ۴۵ روزه است تصریح کرد : میزان برداشت در هر متر مربع ۴٫۵ الی ۶٫۵ کیلوگرم است.

وی خاطر نشان کرد: مصرف قارچ خوراکی به عنوان یک سبد غذایی لازم در هزینه خانوارها لحاظ شده است و لذا در بحث بازاریابی هم مشکل خاصی وجود ندارد و تقاضا بیشتر از عرضه است، بنابرین در این زمینه با توجه به ظرفیت بازار، امکان توسعه طرح های فعلی و نیز ایجاد طرح های جدید نیز وجود دارد.

وی درخصوص تسهیلات اعطایی در این رشته تصریح کرد : تسهیلات برای طرح پرورش قارچ به وسعت مکان طرح بستگی دارد اما سقف فعلی این تسهیلات را ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد. طبق هماهنگی صورت گرفته تسهیلات بانکی به مددجویان و نیازمندان از طریق بانک های عامل پرداخت می شود .

عطوفت شعار ابراز امیدواری کرد: ایجاد زمینه کسب درآمد برای مددجویان و کمک به رفع نیازهای اقتصادی خانواده های آسیب پذیر از طریق توسعه اشتغال وحرفه آموزی بستر مناسب جهت خوداشتغالی و خودکفایی مددجویان را در اجتماع فراهم می سازد.

مدیر کمیته امداد داراب با اشاره به اهتمام ویژه مسئولان در توسعه اشتغال و حرفه آموزی مددجویان تصریح کرد: زیرساخت های لازم برای اجرای سایر طرح های اشتغال در بخش های فورگ، رستاق و فسارود فراهم است و این امر مهم در سایه هم افزایی و برنامه ریزی های اصولی بیش از گذشته امکان پذیر است.

   + فرید معصومی - ٦:۱٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩۳

افتتاح بزرگترین واحد تولید قارچ صنعتی در صومعه‌سرا


بزرگترین واحد تولید قارچ دکمه‌ای صنعتی صومعه‌سرا به مناسبت هفته جهادکشاورزی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

بزرگترین واحد تولید قارچ دکمه‌ای صنعتی در این شهرستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

این واحد تولیدی در سال ۹۱ پروانه تاسیس را دریافت کرد و شروع ساخت این پروژه مردادماه ۹۱ آغاز شد و در آذر ماه سال گذشته پروژه ساخت و ماشین آلات به اتمام رسید.

این واحد تولیدی روزانه ۷۰۰  تا۸۰۰ کیلو قارچ  تولید و به بازار عرضه می‌کند، مساحت این کارخانه دو هزار و ۸۵۰ متر مربع است و برای ۲۰ جوان اشتغالزایی دارد

 

خبرگزاری صومعه سرا

   + فرید معصومی - ٦:۱۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩۳

افتتاح کارخانه صنعتی تولید کمپوست قارچ دکمه‌ای در چهارمحال و بختیاری


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، طهمورث فتاحی پیش‌ازظهر امروز در مراسم افتتاحیه کارخانه صنعتی تولید کمپوست قارچ دکمه‌ای در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: تامین کمپوست پرورش‌دهندگان خانگی و صنعتی قارچ دکمه‌ای مهم‌ترین هدف احداث این کارخانه است.

وی افزود: پیشرفته‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه صنعتی تولید کمپوست قارچ دکمه‌ای در استان چهارمحال و بختیاری است که در زمینی به مساحت 13 هزار متر مربع با ظرفیت 20 هزار تن احداث شده است.

وی ادامه داد: با فرهنگ‌سازی در مصرف قارچ می‌توانیم به بهبود سلامت جامعه کمک کنیم و صنعت قارچ را در استان و کشور توسعه دهیم.

فتاحی با اشاره به اینکه رشد و توسعه صنایع قارچ استان چهارمحال و بختیاری نیازمند تامین مواد اولیه تولید قارچ است، گفت: امید است با اجرای این طرح تحول چشم‌گیری در صنعت قارچ این استان ایجاد شود. 

   + فرید معصومی - ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩۳

صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد به تنها تولید‌کننده قارچ خوراکی در شمال غرب ک


تنها تولید کننده قارچ خوراکی شمال غرب کشور در استان اردبیل موفق به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی شد.

هاشم علایی مدیر کل استاندارد استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر گفت‌: بزرگترین تولید‌کننده قارچ خوراکی شمال غرب کشور موفق به اخذ علامت استاندار تشویقی شد. این واحد تولیدی با ظرفیت تولید 4000 تن در سال یکی از سه واحد تولیدی برتر کشور در زمینه تولید قارچ خوراکی به صورت صنعتی است.

وی افزود: قارچ سبلان با اشتغا‌لزایی 150 نفر به طور مستقیم یکی از واحدهای اشتغالزای استان به حساب می‌آید.

علائی افزود: با حمایت‌های صورت گرفته و هم چنین تلاش شبانه روزی مسوولین واحد تولیدی مذکور برای اولین بار پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی در شمال غرب کشور به واحد تولیدی قارچ سبلان اختصاص یافت.

وی گفت‌: با حمایت واقعی از سرمایه گذار و واحدهای تولیدی و هم چنین ارتقاء کیفیت کالا و خدمات بستر مناسبی برای ایجاد زمینه اشتغالزایی را شاهد باشیم.

   + فرید معصومی - ٩:٤٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۳

تولید 3 هزار و 606 تن قارچ خوراکی در دزفول


غلامرضا مه لقا افزود: دزفول با شرکت تولید قارچ خوراکی با ظرفیت بالا و برخورداری از تجهیزات و امکانات فنی ، مقام نخست تولید قارچ در استان خوزستان و جنوب کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: شرکت کشاورزی جلگه دز با ظرفیت تولید سه هزار و 106 تن قارچ خوراکی در سال توانایی تولید 25 هزار تن کمپوست ،450 تن اسپان (بذر ) در سال و شش هزار و 562 تن کمپوست مصرفی را دارد.

مه لقا اظهار داشت:شرکت کشاورزی جلگه دز برای 204 نفر ایجاد اشتغال کرده است.

مسوول اداره باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی دزفول گفت:شرکت تولید قارچ باران دزفول نیز با ظرفیت تولید 500 تن قارچ خوراکی در سال و سه هزار و 240 تن کمپوست مصرفی در سال زمینه اشتغال برای 60 نفر را فراهم کرده است.

سالانه دو میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در دزفول تولید می شود.

   + فرید معصومی - ٩:۳٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۳

تولید بیش از 1000تن قارچ در مناطقی از فارس


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ کارشناس مسئول واحد باغبانی اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مرودشت گفت: با بهره برداری از یک واحد تولید قارچ خوراکی دکمه ای در مرودشت فارس سالیانه 200تن قارچ در این شهرستان تولید می شود.

عبدالکریم طاهری مهر افزود: با بهره برداری از این واحد تولید قارچ تعداد واحدهای تولید قارچ فعال شهرستان مرودشت به 4 واحد و تولید قارچ به بیش از 1000تن رسید .

قارچ های تولید شده در مرودشت علاوه بر مصرف داخلی، به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر می شود.

   + فرید معصومی - ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳

تولید بیش از 200 تن قارچ خوراکی در شهرستان آمل


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از پرورش و تولید بیش از دویست تن قارچ خوراکی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از آمل، سید مرتضی امینی طی گفتگویی اظهار داشت: سالانه بیش از دویست تن انواع قارچ خوراکی در شهرستان آمل پرورش، تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه قارچ خوراکی از نوع دکمه ای و صدفی است افزود: برداشت قارچ خوراکی در سال به 4 الی 5 دوره می رسد.

امینی در پایان از فعالیت دوازده نفر بهره بردار خانگی و صنعتی در این حرفه خبر داد.

   + فرید معصومی - ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳

قیمت خرید و فروش قارچ دکمه ای - نیمه دوم خرداد ۱۳۹۳


انواع قارچ فله و بسته بندی

نام محصول

درجه یک

درجه دو

قارچ دکمه ای فله

6300

5900

قارچ بسته بندی 200 گرمی

1700

---

قارچ بسته بندی 400 گرمی

3300

---

قارچ بسته بندی 800 گرمی

6100

---

قارچ بسته بندی 1000 گرمی

7300

---

قارچ بسته بندی 200 گرمی اسلایس شده

1700

---

قارچ بسته بندی 400 گرمی اسلایس شده

3300

---

قارچ بسته بندی 1000 گرمی اسلایس شده

6300

---

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قیمتها مربوط به ارائه ویزیتور یا میادین است اما توصیه همیشگی بنده فروش و پخش مستقیم و کسب سود بیشتر از این طریق است

این قیمتها بصورت عمده به خریداران ارائه میشود و مربوط به فروش ازطرف  تولید کننده نیست

   + فرید معصومی - ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٦ خرداد ۱۳٩۳

اولین دهکده تولید قارچ در استان چهارمحال و بختیاری


طرح تولیدی دهکده قارچ استان با ظرفیت تولید سالانه ۸۰۵ تن قارچ دکمه‌ای، و اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال، در روستای قلعه ممکا از توابع شهرستان کیار به بهره برداری رسید.
معاون برنامه ریزی استاندار چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر گفت: دهکده تولید قارچ استان چهارمحال و بختیاری در 17 واحد فعال و در زمینی به وسعت 2 هزار و 484 متر مربع در روستای قلعه ممکا از توابع شهرستان کیار احداث شده است.
اسماعیل عامری گلستان افزود: با اجرای طرح تولیدی دهکده قارچ در این استان، سالانه 805 تن قارچ دکمه‌ای تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی می‌شود.
وی تصریح کرد: این طرح تولیدی با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 430 میلیون ریال راه‌اندازی شده است که از این مبلغ 6 میلیارد و 80 میلیون ریال از محل تسهیلات پرداختی صندوق قرض‌الحسنه مهر امام رضا (ع) و بقیه اعتبار از محل آورده بخش خصوصی تأمین و هزینه شده است.
معاون برنامه ریزی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه با راه‌اندازی این طرح تولیدی، 16 خانوار روستای قلعه ممکا، از شهر به این روستا مهاجرت معکوس داشته اند، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تولیدی دهکده قارچ استان چهارمحال و بختیاری، زمینه اشتغال 92 نفر به صورت تمام وقت و 15 نفر به صورت پاره وقت فراهم شده است که از این تعداد 70 نفر ساکن روستای قلعه ممکا می باشند.
عامری گلستان خاطرنشان کرد: راه اندازی واحدهای حمل و نقل اختصاصی، سردخانه، پایانه بسته‌بندی، واحد غنی‌سازی خاک، صنایع تبدیلی و تکمیلی، آزمایشگاه، کمپوست‌سازی، تولید مواد اولیه و واحد تحقیق و توسعه از طرح‌های در دست اجرا در دهکده تولید قارچ استان چهارمحال و بختیاری است.
استان چهارمحال و بختیاری با تولید سالیانه چهار هزار و 200 تن، همچنان رتبه چهارم تولید قارچ را در کشور دارد و قارچ تولیدی چهارمحال و بختیاری به استان های اصفهان، تهران و خوزستان صادر می شود.
روستای قلعه ممکا از توابع شهرستان کیار در استان چهارمحال و بختیاری است که در فاصله 10 کیلومتری جنوب شهر شلمزار ( مرکز این شهرستان ) واقع شده است.
شهرستان کیار، با 56 هزار نفر جمعیت، از شهرستان های 9 گانه استان چهارمحال و بختیاری می باشد که مرکز آن ( شهر شلمزار ) در فاصله 40 کیلومتری شهرکرد ( مرکز این استان ) قرار دار

   + فرید معصومی - ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٦ خرداد ۱۳٩۳