قوانینی که پیش از تاسیس گلخانه قارچ باید بدانید (زمین های غیر قابل بهره برداری)


مشاهده یادداشت خصوصی

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ٩:٢٢ ‎ب.ظ ; جمعه ۳۱ امرداد ۱۳٩۳

پراکندگی، مساحت، تعداد، ضایعات سالنهای پرورش قارچ در کشور


مشاهده یادداشت خصوصی

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ۸:٤٥ ‎ب.ظ ; جمعه ۳۱ امرداد ۱۳٩۳

پرورش قارچ در ساری + تصاویر سالن تولید


محمود باقر زاده از اهالی ساری در منزل خود اقدام به پرورش قارچ کرده وی با ساخت انباری و تجهیز کردن آن توانسته هفته ای 150 کیلوقارچبرداشت کند. او با تاکید بر مکانیزه کردن پرورش قارچ بیان می‎کند که روند رشدقارچ و کیفیت آن به مراتب بهبود یافته. وی در گفتگو با رجانیوز می‌گوید: در شروع فعالیت هر مکان تولیدی، مشکلات و سختی هایی وجود دارد ولی با همت و تلاش می‌توان بر این مشکلات فائق آمد و هیچ چیز به غیر برداشتمحصول نمی‌تواند خستگی را از تن بدر کند. وی قصد دارد انباری دیگری در حیات خود بسازد و فعالیت خود را توسعه دهد.

 پرورش قارچ

 

 

 

باقی تصاویر در ادامه مطلب

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ٢:۱٢ ‎ق.ظ ; جمعه ۳۱ امرداد ۱۳٩۳

قارچ چطور تولید میشود + قیمتهای درج شده در مرداد 1393


به گفته رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی برای تولید هر کیلوگرم قارچ 28 لیتر آب نیاز است، در حالی که برای تولید یک کیلوگرم گندم 2‌هزار لیتر آب لازم است 

لینک خبر

   + فرید معصومی - ۸:٥٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩۳

پرورش قارچ در معدن ذغال سنگ - تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۳


برای نخستین بار در کشورمان فکر استفاده از تاریکی و رطوبت موجود در تونل های معدن ذغال سنگ در شهرستان تربت جام از توابع استان خراسان رضوی تبدیل به محصول قارچ شده است.

مدیر شرکت تعاونی معدن ذغال سنگ گل بانو در تربت جام به ایرنا گفت: ایده پرورش قارچ در این معدن توسط تعدادی از کارگران کلید خورد و پس از تحقیقات اولیه آن را عملیاتی کردیم .

جواد حسن زاده افزود: ارزیابی ها نشان داد که یکی از تونل های این معدن به طول 500 متر شرایط محیطی بسیار مناسبی برای پرورش قارچ دارد.

به گفته وی تاکنون کار پرورش قارچ در معدن ذغال سنگ تنها در آمریکا گزارش شده است و هیچ یک از معادن ایران این تجربه را نداشته اند.

وی افزود: شرایط لازم برای پرورش قارچ در یک معدن شامل رطوبت و درجه حرارت مناسب به میزان 37 سانتیگراد و تاریکی است که این شرایط در معدن ذغال سنگ به خوبی مهیا است.

مدیر شرکت تعاونی معدن ذغال سنگ گل بانو تربت جام ادامه داد: با توجه به عمق 500 متری تونل و شرایط مناسب برای پرورش قارچ پیش بینی می شود بتوان روزی یک تن محصول از این معدن برداشت کرد.

وی اضافه کرد: کشت ˈهاگˈ با استفاده از کود کمپوست برای تولید و تکثیر قارچ نیز در همین معدن انجام شده و تا دو هفته دیگر می توان نخستین محموله قارچ پرورشی معدن ذغال سنگ تربت جام را روانه بازار کرد.

معدن ذغال سنگ گل بانو در 85 کیلومتری شمال شرق تربت جام با گستره 40 کیلومتر مربع، 58 هزار تن ذخیره معدنی و سالانه سه هزار تن استخراج دارد.

به گفته حسن زاده معدن ذغال سنگ تربت جام تنها معدن ذغال سنگ خراسان رضوی است که 14 نفر در آن مشغول بکار هستند.

   + فرید معصومی - ۸:٥٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩۳

مقدار CO2 مجاز در طی مراحل تولید قارچ دکمه ای


میزان CO2 در اکسید کربن مجاز در دوره تولید قارچ دکمه ای را در این مقاله آموزش خواهید دید

اما نکته بسیار مهمی وجود دارد که باید آنرا فرا گرفت

در خصوص سنجش دی اکسید کربن نباید حساسیت بالایی برای سنجش در سالنهای تولید کوچک یا متوسط وجود داشته باشد

در سالنهایی که مخاطبان ما در اینجا بیشتر با آن ابعاد سرو کار دارند نیازی به دانستن میزان دقیق دی اکسید نیست و واقعا امکان آن هم به راحتی ممکن نیست

برای تشخیص میزان دی اکسید کربن در 24 روز اول از ورود کمپوست همین که در روز هر ساعت تا  15 دقیقه تهویه انجام شود کفایت میکند

اما برای باقی دوره باید تهویه با روشن کردن ایرواشر یا کولر آبی میزان دی اکسید را کاهش دهیم

در کل اگر وارد سالن شویم و به راحتی نتوانیم در سالن تنفس کنیم یا مایل به خمیازه کشیدن باشیم نشانه بالا بودن دی اکسید است و باید در مقدار تهویه سالن تحدید نظر کرد

اما برای دوستانی که از CO2 سنج استفاده میکنند میزان دی اکسید کربن در طی دوره به شرح زیر است

میزان دی اکسید در 12 روز اول بین 12000 تا 15000 PPM است 

در دوره خاکدهی باید حداقل 7500 PPM باشد

پس از شوکدهی باید CO2 را به 800 تا 1000 PPM برسانیم

   + فرید معصومی - ٩:۱٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۳

بررسی شرایط تولید قارچ خوراکی در آذربایجان شرقی


 

سالانه حدود هفت میلیون تن قارچ در جهان تولید می‌شود که ایران با تولید حدود ۱۰۰ هزار تن پس از کشورهای چین‌، آمریکا،‌ هلند،‌ اسپانیا و فرانسه ششمین تولیدکننده این محصول به شمار می‌رود.

درحالی که میانگین سرانه مصرف قارچ در جهان یک کیلو و ۲۰۰ گرم است، این میزان در کشور ما به تازگی به حدود نیم‌ کیلوگرم رسیده است.

بالا بودن قابلیت هضم پروتئین قارچ (‪ ۹۰درصد ) از مزیت های قارچ های خوراکی است و این قارچ ها علاوه بر پروتئین، منابع ارزشمندی از املاح، ویتامین ها، فیبرهای غذایی و موادی با خواص دارویی را دارا هستند.‬

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: سالانه ۱۹۵۵ تن قارچ خوراکی در استان تولید می شود.

ایوب ایرانی فام در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا) افزود: ۲۸هزار و ۸۹۱ مترمربع سطح زیر کشت قارچ خوراکی در آذربایجان شرقی برآورد شده است.

وی با اشاره ای به سطح زیرکشت قارچ دکمه ای در آذربایجان شرقی تشریح کرد: قارچ دکمه ای در ۲۶ هزار و ۷۱ مترمربع از مراکز پرورش قارچ دکمه ای استان تولید می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: کارشناسان عملکرد قارچ دکمه ای را ۱۷ کیلوگرم در مترمربع عنوان نموده اند.

وی از عملکرد سالانه قارچ دکمه ای در استان گفت و افزود: سالانه ۱۹۲۰ قارچ دکمه ای در آذربایجان شرقی تولید می شود.

ایرانی فام تاکید کرد: حجم بالای سرمایه گذاری بخش های خصوصی در این صنعت مشکلات اقتصادی این بخش را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی به خبرنگار ایانا گفت: قارچ صدفی نیز هر سالانه ۳۵ تن در استان تولید می شود.

سعداله اسکندری افزود: دو هزار و ۸۸۰ مترمربع به تولید قارچ صرفی در استان اختصاص یافته است.

وی ضمن بازگو نمودن میزان عملکرد قارچ صدفی در استان تشریح کرد: عملکرد قارچ صدفی را ۱۵ کیلوگرم در مترمربع عنوان شده است.

اسکندری ادامه داد: در سالن های پرورش قارچ می توان بیشترین میزان محصول را در واحد سطح نسبت به سایر سبزیجات و گیاهان گلخانه ای تولید نمود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: مراغه و میانه از شهرستان های برتر آذربایجان شرقی در تولید قارچ شناخته شده اند.

وی فرهنگسازی برای مصرف قارچ را در افزایش تولید تاثیرگذار دانست و افزود: فرهنگ سازی برای مصرف قارچ به عنوان پروتئینی گیاهی برای جایگزین شدن با گوشت در افزایش تولید قارچ خوراکی تاثیرگذار خواهد بود.

اسکندری تاکید کرد: بهره گیری از اطلاعات فنّی را باید به نوعی تضمینی برای افزایش بهره وری در صنعت تولید قارچ قلمداد نماییم.

 

قائم مقام معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار ایانا اذعان داشت: با توجه به جمعیت فراوان جوان و جویای کار تحصیل کرده بخش کشاورزی بررسی موانع و مزایای فعالیت اشتغال زا در این حوضه اهمیت انکارناپذیری دارد، تولید قارچ خوراکی یکی از فعالیت های اشتغالزا و درعین حال زود بازده در کشاورزی است.

موسی ایزدخواه با اشاره ای به عدم استقبال تولیدکنندگان از بسترهای آموزشی افزود: عدم استقبال تولیدکنندگان از بسترهای آموزشی و افزودن بر اطلاعات خود برای افزایش راندمان تولید در واحد سطح از مشکلات پرورش این محصول گلخانه ای است.

وی ضمن بازگو نمودن نقش کیفیّت محصول تولیدی در توسعه پایدار بخش کشاورزی تشریح کرد: افزایش تولید، استانداردسازی محصول با توجه به کیفیّت و کمیّت محصول تولیدی و در کنار آن بازاریابی مطمئن و مستمر برای محصولات تولید شده خواهد توانست آهنگ حرکت به سوی توسعه پایدار بخش کشاورزی را از شتاب قابل توجهی برخوردار کند.

قائم مقام معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی یادآور شد: عمده ترین مواد اولیه در تولید انواع قارچ، کاه ـ کود مرغی و بذر است که به وفور و با قیمت مناسب قابل تهیه است.

ایزدخواه تاکید کرد: تولید قارچ و به کارگیری مواد زائد کشاورزی در این زمینه یکی از بهترین راه های ایجاد فرصت های شغلی جدید و ایجاد جاذبه در روستاها و تامین پروتئین گیاهی به حساب می آید.

 

بر اساس این گزارش، صادرات این محصول در انحصار نبوده و به راحتی می توان قارچ تازه و یا انواع فرآورده های آن را به کشور های مختلف صادر و از درآمد خاص حاصل از صادرات این محصول با ارزش برخوردار شد و رشد اشتغال زایی در بخش تولید قارچ خوراکی روند صعودی داشته و این امر عملکرد صنعت را افزایش خواهد داد.

   + فرید معصومی - ٧:۳٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۳

تصویب ۱۱ طرح راه‌اندازی کارگاه پرورش قارچ خوراکی در جیرفت


به گزارش “بوتیا”:   محمدعلی سیفی اظهار داشت: به دلیل آب و هوای مساعد این شهرستان برای پرورش قارچ خوراکی و تأمین نیازهای منطقه چندین طرح در این زمینه در ستاد توسعه بخش کشاورزی بررسی و به تصویب رسید.

وی افزود: از محل اعتبارات ستاد توسعه بخش کشاورزی ۱۱ فقره طرح برای احداث و راه‌اندازی کارگاه پرورش قارچ خوراکی به ظرفیت یک هزار و ۶۶۰ مترمربع مورد تصویب قرار گرفت.

سیفی تصریح کرد: اجرای این طرح‌‌ها موجب اشتغالزایی ۲۲ نفر به صورت مستقیم و حدود ۶۰ نفر به صورت غیر مستقیم می‌شود.

منبع: فارس

   + فرید معصومی - ٧:۳۳ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۳

پرورش قارچ دکمه ای در بندرعباس


به گزارش ایرنا، ˈ منصور شفیعیˈ روز دوشنبه دربازدید از کارگاه تولید قارچ دکمه ای در بندرعباس افزود: تولید این نوع قارچ از اول مردادماه جاری در کارگاه 100 مترمربعی آغاز شده که پیش بینی می شود در هر دوره 30 روزه دو ونیم تا سه تن قارچ دکمه ای برداشت شود.

وی بیان داشت: در سال پنج دوره دو ماهه قارچ دکمه ای برداشت می شود که برای هر دوره پرورش قارچ به سه تن کود کمپوست با هزینه بیش از 10 میلیون ریال نیاز است که این کود از استانهای البرز، اصفهان و شهرکرد خریداری می شود .

مدیر جهاد کشاورزی بندرعباس ادامه داد: قارچ تولیدی برای مصرف در بازارهای استان هرمزگان ارسال می شود و هر کیلو قارچ دکمه ای حدود 70 هزار ریال به فروش می رسد.

شفیعی خاطرنشان کرد: پرورش قارچ سود آور است چرا که با استفاده از سیستم خنک کننده می توان آن را در طول سال کشت کرد.

وی گفت: جهاد کشاورزی استان به متقاضیان طرح پرورش قارج دکمه ای یک میلیارد و600 میلیون ریال تسهیلات بانکی با بازپرداخت پنج ساله و سود 12 درصد اعطا می کند.

قارچ دارای یک و نیم تا شش درصد پروتئین است که 70 تا 90 درصد آن قابل جذب است و از ویتامین های B1، B2، B6، B12و Cبرخوردار بوده که برای سلامت پوست، چشم و بافت های بدن و درمان کم خونی ، سرطان و جلوگیری از ضایعات مغزی موثر است.

کارگاه تولید قارچ دکمه ای با اعتبار 300 میلیون ریال در روستای هرمودر ایسین احداث شده که برای سه نفر اشتغالزایی داشته است.

   + فرید معصومی - ٧:٢۸ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۳