چهره موفق تولید قارچ در زرقان

 به گزارش تنویر زرقان و به نقل از مسؤل بسیج سازندگی این ناحیه،آقای محسن زارع (بسیجی حوزه امام حسن(ع) رحمت آباد) توانسته با راه اندازی 4سالن تولید قارچ خوراکی به مساحت 300متر مربع و تولید بالغ بر 20تن در سال و با استفاده از فضاهای متروکه و رها شده روستا ی رحمت آباد،سهم به سزایی در تولید قارچ منطقه داشته باشد.

وی توانسته با استفاده از حمام عمومی روستا که سالها بلا استفاده ودر حال تبدیل شدن به خرابه ای بوده ،با حمایت بسیج سازندگی از طریق پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی،محل کار خودرا راه اندازی کند

. شایان ذکر است ایشان به منظور پایین آمدن هزینه های تولید و راه اندازی ،توانسته تمام تاسیسات اعم از دیگ بخار ،دستگاه مه پاش وجوشکاری قفسه ها را خود تولید کند ،که این باعث گردیده  هزینه های تولید ،به میزان چشمگیری پایین بیاید.

   + فرید معصومی - ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٧ آبان ۱۳٩۳

*** لیست بروز شده تولید کنندگان فعال قارچ دکمه ای و کمپوست

رمز  مشاهده یادداشت خصوصی

   + فرید معصومی - ۸:٥٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٧ آبان ۱۳٩۳

قیمت انواع قارچ در بازار + جدول ۲۰ آبان ۱۳۹۳


 

نام محصول

قیمت (تومان)

 

درجه 1

 

قارچ دکمه ای فله

6200

 

قارچ دکمه ای فله

4700

 

قارچ صدفی فله

6600

 

قارچ صدفی بسته بندی 200گرمی

2100

 

قارچ صدفی بسته بندی 350گرمی

2850

 

قارچ صدفی بسته بندی 500گرمی

4260

 

قارچ بسته بندی 200 گرمی

1750

 

قارچ بسته بندی 400 گرمی

3300

 

قارچ بسته بندی 800 گرمی

5800

 

قارچ بسته بندی 1000گرمی

6800

 

قارچ بسته بندی 200 گرمیاسلایس

1750

 

قارچ بسته بندی 400 گرمیاسلایس

3300

 

قارچ بسته بندی 1000گرمی اسلایس

6100

 

         

 منبع :گروه بازار باشگاه خبرنگاران 

   + فرید معصومی - ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٠ آبان ۱۳٩۳

توزیع 20 تن کمپوست قارچ در بین بسیجیان کلاله + تصاویر


به گزارش گلستان ما ، کریم یوسف زاده در گفتگو با خبرنگار کلاله خبر اظهار کرد: طی روزهای اخیر 20 تن کمپوست قارچ در بین بسیجیان متقاضی پرورش قارچ توزیع شد.
وی با بیان اینکه این افراد برای کاشت ، داشت و برداشت این محصول در کارگاه های آموزشی برگزار شده تمامی نکات لازم را آموخته اند ، افزود: این 20 تن کمپوست قارچ در بین 12 متقاضی بسیجی توزیع شد.
یوسف زاده با اشاره اینکه محل تهیه این کمپوست ها تبریز است گفت: متقاضیان، این کامپوست ها را برای مدتی کوتاه و در جهت آماده شدن آن در مکانی مناسب نگهداری می کنند و با توحه به اینکه کاشت این قارچ ها مستلزم وجود خاک مناسب است، خاک مورد نیاز نیز به زودی تهیه خواهد شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه کلاله یادآور شد: جهت مساعدت مالی به متقاضیان کاشت قارچ ، به آنها تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است و برای خرید کمپوست قارچ با هماهنگی های انجام گرفته، هزینه خرید این کمپوستها از متقاضیان دریافت شده بود.
وی با بیان اینکه گام برداشتن در این عرصه می تواند ما را در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی کمک کند، اذعان داشت: فعالیت در این عرصه باعث اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم می شود و در سطح وسیع تر کشور را از برخی جنبه ها از وابستگی به کشورهای دیگر بی نیاز می کند.
یوسف زاده تاکید کرد: خانواده ها باید تلاش کنند تا قارچ را در برنامه غذایی خود بگنجانند چرا که قارچ به علت داشتن «ژرمانیوم» موجب افزایش انرژی و رفع خستگی در افراد می شود و از جهاتی دیگر باعث سلامتی قلب و بالا رفتن مقاومت بدن در مقابل عفونت های ویروسی می شود.

کمپوست قارچ دکمه ای

پرورش قارچ دکمه ای در کلاله

تولید قارچ دکمه ای

   + فرید معصومی - ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٠ آبان ۱۳٩۳

سالن پرورش قارچ دکمه ای در گمیشان

 سالن پرورش قارچ دکمه ای

سالن تولید قارچ - قارچ دکمه ای

 

سالن تولید قارچ

 

قارچ

   + فرید معصومی - ٩:۱۳ ‎ب.ظ ; جمعه ٢ آبان ۱۳٩۳