تولید بیش از 2300 کیلو قارچ در هر دوره


کمپوست قارچ دکمه ای

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ٦:۳٧ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٥

با همت کار آفرین پلدشتی صورت گرفت؛اشتغالزایی برای 13 نفر با پرورش قارچ


کارآفرین پلدشتی گفت: آشنایی نسبتا خوبی با پرورش قارچ داشتم و با مشاوره هایی که یکی از مهندسان کشاورزی بهم داد تصمیم به آغاز این کار گرفتم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت، به نقل از خبرنگار آراز سسی کار آفرین پلدشتی می گوید: مشکل بیکاری و نداشتن شغل ثابت مدت ها بود فکرم را مشغول کرده بود تا اینکه به فکر شروع کاری افتادم که برای خودم و چند نفر دیگر شغل ایجاد کند.
قربان جلیل نژاد می افزاید: آشنایی نسبتا خوبی با پرورش قارچ داشتم و با مشاوره هایی که یکی از مهندسان کشاورزی بهم داد تصمیم به آغاز این کار گرفتم.
وی ادامه داد: اندک پس اندازی داشتم و با وامی که از ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت داده شد این شغل را آغاز کردم.

کار آفرین پلدشتی با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تمام تلاش خود را بکار گرفتم تا زمینه اشتغال برای دیگران را نیز فراهم کنم.
جلیل نژاد در زمینه اشتغال زایی گفت: در این زمینه 3 نفر به صورت مسقیم و 10 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول بکار شده اند.
وی تصریح کرد: این کار را با یک سالن پرورش قارچ آغاز کردم و در حال حاظر به 2 سالن توسعه داده ام.

کار آفرین پلدشتی می گوید: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی برای همه واجب است و از این رو باید هر شخصی در حد توان خود تلاش کند.

گلخانه تولید قارچ دکمه ای 

   + فرید معصومی - ٦:۳٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٥

تولید ۱۰درصد قارچ استان در یک واحد تولیدی قارچ در برخوار


به گزارش چشم برخوار، کارشناس مسوول بخش قارچ های خوراکی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: پیش ازاین تنها در کشور قارچ دکمه ای با رقم سفید تولید می شد که با ورود بذر قارچ قهوه ای ازخارج زمینه تولید انبوه آن در اصفهان فراهم شد.
محسن شاه طالبی افزود: نخستین کارگاه پرورش قارچ دکمه ای قهوه ای در ۱۸ سالن تولید با ظرفیت تولید ماهانه ۳۰ تن در شهرستان برخوار راه اندازی شده است.

 

قارچ دکمه ای  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ٦:٢۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٥

بهره برداری از 2 طرح ورزشی و پرورش قارچ خوراکی در قصرشیرین


قصرشیرین- ایرنا- به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، بهره برداری از 2 طرح ورزشی و پرورش قارچ خوراکی روز شنبه با حضور فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه و جمعی از مسوولان قصرشیرین آغاز شد. بهره برداری از 2 طرح ورزشی و پرورش قارچ خوراکی در قصرشیرین

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار قصرشیرین اعتبار هزینه شده برای اجرا و تکمیل این طرح ها را از محل اعتبارات بسیج سازندگی، 2 میلیارد و 300 میلیون ریال اعلام کرد.
فرامرز اکبری، مجموعه ورزشی در محله قصر جدید با 13 هزار متر مربع مساحت و صرف 2 میلیارد ریال اعتبار و همچنین طرح پرورش قارچ خوراکی با 300 میلیون ریال اعتبار را از طرح های افتتاح شده در آخرین روز از گرامیداشت هفته بسیج در قصرشیرین ذکر کرد.
وی همچنین با گرامیداشت هفته بسیج با بیان این که بسیجیان امروز در همه صحنه ها حضوری فعال و موثر دارند، اظهار داشت: رویکرد بسیج، حفاظت و پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای نظام اسلامی است.
فرماندار قصرشیرین بیان کرد: نقش بسیج به عنوان یک نیروی مردمی قوی، در هشت سال جنگ تحمیلی و همچنین دوران سازندگی بر کسی پوشیده و پنهان نیست و امروز نیز بسیجیان با درخشش در زمینه های مختلف، تلاش بی چشم داشتی برای تعالی و پیشرفت کشور دارند.
قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، دارای 186 کیلومتر مرز با عراق است و در امتداد این مرزهای طولانی ، 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

   + فرید معصومی - ٦:٢٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٥

تولید قارچ 8 تنی با همت کارآفرین زنجانی


 

پرورش قارچ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید مسائبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان ، با اشاره به اینکه سیکل دارم ساکن زنجان هستم، اظهار کرد: از طریق دوستان و آشنایان با کمک خانوده نزدیک به دو سال است که توانسته پرورش قارچ را منطقه زنجانرود زنجان راه اندازی کنم.وی با بیان اینکه با سرمایه اولیه 300 میلیون ریال کار پرورش قارچ را آغاز کرده ام، تصریح کرد: برای اجاره و تجهیز کردن سالن های پرورش قارچ وام های متعددی دریافت کرده ام.

  ادامه مطلب  
   + فرید معصومی - ٦:۱۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٥