پرورش قارچ در زنجان - برداشت 250 کیلو قارچ از هر تن مواد اولیه


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خدیجه ملک امیری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان با بیان اینکه دارای تحصیلات دیپلم هستم و 34 سال دارم ، اظهار کرد: نزدیک به یک سال است که با کمک همسرم کار پرورش قارچ را در زنجان شروع کرده ام.

وی با اشاره به اینکه خداوند راه پرورش قارچ را به ما نشان داده است، تصریح کرد: ما سالنی داشتیم که بدون استفاده مانده بود و همسرم کف سالن را آب بست تا صاف کند فردای آن روز چهار عدد قارچ در سالن روئیده بود و روئیدن قارچ ها در سالن ایده پرورش قارچ را به ذهن من انداخت.

کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه برای شروع پرورش قارچ 350 میلون ریال هزینه اولیه داشته ام، گفت: هزینه های انجام شده برای بهداشتی کردن سالن های پرورش قارچ و تهیه مواد اولیه برای تولید قارچ بوده است.

ملک امیری با اشاره به اینکه در دوره های آموزشی جهاد کشاورزی در زمینه پرورش قارچ شرکت کرده ام، گفت: به غیر از دوره های آموزشی جهاد کشاورزی به صورت آزاد دوره عملی پرورش قارچ را سپری کرده ام.

کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی زمینه اشتغال 5 نفر را فراهم کرده است

وی خاطرنشان کرد: با پرورش قارچ زمینه شتغال دو نفر به صورت مستقیم و سه نفر به صورت غیر مستقیم فراهم شده است.

کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه برای تولید قارچ با کیفیت از خارج از استان زنجان مواد اولیه تهیه می کنیم، اظهار داشت: برای فروش بهتر مواد اولیه بهتر نیاز است تا بتوان به نحو احسن قارچ های تولیدی را در استان زنجان به فروش رساند.

ملک امیری با اشاره به اینکه 300 میلیون ریال از بسیج سازندگی وام اقتصاد مقاومتی در راستای اشتغال زایی دریافت کرده ام، گفت: وام دریافتی از بسیج سازندگی را در راستای توسعه پرورش قارچ و خرید مواد اولیه برای تولید قارچ هزینه کرده ام.

برداشت 250 کیلو قارچ از هر تن مواد اولیه

وی با بیان اینکه از کل هزینه انجام شده در زمنیه مواد اولیه 25 درصد قارچ تولیدی برداشت می شود، اظهار کرد: به ازای هر تن مواد اولیه برای پرورش قارچ 250 کبلو قارچ برداشت می شود.

کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه در آمدهای حاصل از تولید قارچ در زمینه خرید مواد اولیه هزینه می شود، تصریح کرد: بیش از یک میلیون تومان از فروش قارچ های تولیدی به دست می آید.
http://goldmushroom.persianblog.ir
ملک امیری با بیان اینکه برای فروش قارچ های تولیدی هم به صورت مستقیم وارد بازار فروش می شویم و هم به واسطه دلالان قارچ های تولیدی خود را به فروش می رسانیم، گفت: اگر قارچ های تولیدی در بازار مشتری داشته باشد به صورت مستقیم وارد بازار فروش می شویم و اگر بازار فروش وجود نداشته باشد به واسطه دلالان تولیدات قارچ خود را به فروش می رسانیم.

وی به جوانان در راستای کار و استغال زایی توصیه کرد: تا کسی زحمت نکشد موفق نمی شود پس باید تلاش کرد تا به آسایش رسید.
 

   + فرید معصومی - ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱٠ تیر ۱۳٩٥