تولید قارچ 8 تنی با همت کارآفرین زنجانی


 

پرورش قارچ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید مسائبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان ، با اشاره به اینکه سیکل دارم ساکن زنجان هستم، اظهار کرد: از طریق دوستان و آشنایان با کمک خانوده نزدیک به دو سال است که توانسته پرورش قارچ را منطقه زنجانرود زنجان راه اندازی کنم.وی با بیان اینکه با سرمایه اولیه 300 میلیون ریال کار پرورش قارچ را آغاز کرده ام، تصریح کرد: برای اجاره و تجهیز کردن سالن های پرورش قارچ وام های متعددی دریافت کرده ام.


قارچ دکمه ای

 

کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه 900 میلیون ریال وام با نام یکی از اعضای خانواده از باک کارآفرینی دریافت کرده ام، افزود: 100 میلیون ریال از بانک ثامن، 100 میلیون ریال از بانک ملت و نزدیک به 150 میلیون ریال از دوستان و آشنایان برای راه اندازی پرورش قارچ قرض گرفته ام. مسائبی با اشاره به اینکه 300 میلیون ریال وام اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی دریافت کرده ام، گفت: وام دریافتی را در راستای خرید مواد اولیه و مرغوب برای تولید قارچ با کیفیت در زنجان دریافت کرده ام. وی با بیان اینکه با راه اندازی پرورش قارچ در زنجان زمینه اشتغال چهار نفر فراهم شده است، خاطرنشان کرد: تا به امروز حدود 15 با توانسته ام قارچ های تولیدی خود را برداشت کنم.

 

گلخانه تولید قارچ دکمه ای

کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه در چهار سالن جداگانه پرورش قارچ انجام می شود، اظهار کرد: در هر یک ماه از دو سالن پرورش قارچ چهار تن قارچ تولید می شود که از فاصله پرورش قارچ هر سالن با یک ماه فاصله صورت میگیرد. مسائبی با بیان اینکه به طور کلی از چهار ساکن پرورش قارچ در هر دوره دو ماهه هشت تن قارچ برداشت می شود ، گفت: از هر سالن پرورش قارچ 30 میلیون سود خالص بدست می آید که از چهار سالن پروش قارچ 120 میلیون ریال در آمد می کنم. وی با اشاره به اینکه مواد اولیه پرورش قارچ را از تعاونی استان زنجان خریداری می کنم، گفت: مواد اولیه در تولید قارچ هر چه قدر از کیفیت بالایی برخوردار باشد می توان قارچ هایی باکیفیت بالا تولید کرد که در این راستا در بازار به راحتی به فروش می رسد.

 

برداشت قارچ دکمه ای

کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه مشکلی در فروش قارچ های تولیدی ندارم، اظهار کرد: محصولات تولیدی خود را به صورت عمده در تعاونی استان زنجان به فروش می رسانم . مسائبی به مشکلات پرورش قارچ اشاره کرد و افزود: مشکل اصلی هزینه گاز و برق است که به دلیل هزینه های تولیدی بالا نمی توان به راحتی هزینه گاز و برق را پرداخت کرد. وی در پایان از دولت درخواست کرد: سالنی برای پرورش قارچ در اختیار تولید کنندگان به صورت مقطع ای قرار دهند چرا که هزینه اجاره زمین برای پرورش قارچ بسیار زیاد است.   + فرید معصومی - ٦:۱۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٥