پرورش قارچ دکمه ای در بندرعباس

به گزارش ایرنا، ˈ منصور شفیعیˈ روز دوشنبه دربازدید از کارگاه تولید قارچ دکمه ای در بندرعباس افزود: تولید این نوع قارچ از اول مردادماه جاری در کارگاه 100 مترمربعی آغاز شده که پیش بینی می شود در هر دوره 30 روزه دو ونیم تا سه تن قارچ دکمه ای برداشت شود.

وی بیان داشت: در سال پنج دوره دو ماهه قارچ دکمه ای برداشت می شود که برای هر دوره پرورش قارچ به سه تن کود کمپوست با هزینه بیش از 10 میلیون ریال نیاز است که این کود از استانهای البرز، اصفهان و شهرکرد خریداری می شود .

مدیر جهاد کشاورزی بندرعباس ادامه داد: قارچ تولیدی برای مصرف در بازارهای استان هرمزگان ارسال می شود و هر کیلو قارچ دکمه ای حدود 70 هزار ریال به فروش می رسد.

شفیعی خاطرنشان کرد: پرورش قارچ سود آور است چرا که با استفاده از سیستم خنک کننده می توان آن را در طول سال کشت کرد.

وی گفت: جهاد کشاورزی استان به متقاضیان طرح پرورش قارج دکمه ای یک میلیارد و600 میلیون ریال تسهیلات بانکی با بازپرداخت پنج ساله و سود 12 درصد اعطا می کند.

قارچ دارای یک و نیم تا شش درصد پروتئین است که 70 تا 90 درصد آن قابل جذب است و از ویتامین های B1، B2، B6، B12و Cبرخوردار بوده که برای سلامت پوست، چشم و بافت های بدن و درمان کم خونی ، سرطان و جلوگیری از ضایعات مغزی موثر است.

کارگاه تولید قارچ دکمه ای با اعتبار 300 میلیون ریال در روستای هرمودر ایسین احداث شده که برای سه نفر اشتغالزایی داشته است.

/ 0 نظر / 125 بازدید