نحوه اتصال پمپ آب برای آبدهی سالن های پرورش قارچ دکمه ای

 

شاید بنظر بیاید که آبدهی را به راحتی متوانیم بوسیله یک شلنگ آب انجام دهیم . پیچیدگی خاصی به نظر نرسد . اما در واقع بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشیم که آبدهی نیز به امکاناتی نیاز دارد که بدون آنها شاید کارمان کمی سخت و غیر اصولی انجام شود.

 

برای ساخت یک سیستم آبدهی برای سالنی با حداقل 150 متر زیر بنا بهتر است طبق نقشه زیر انجام دهیم

یک منبع آب که کار ذخیره آب را نیز برای ما انجام میدهد

 

 

این منبع آب از خروجی خود باید به پمپ آب متصل شود تا آب موجود در آن به فشار به سمت سالن فرستاده شود

البته برخی منبع آب را در ارتفاع قرار میدهند تا دیگر به پمپ نیاز نباشد ، اما اینکار فشار آب مورد نیاز ما را تامین نخواهد کرد.

پمپ آبی که برای اینکار مورد نیاز ما است ، از نوع متوسط آن است که خیلی هم گران نیستند . آنها به یک شناور در بالای خود نیز نیاز دارند که برای قطع شدن اتصال در زمان بستن آب پس از آبیاری و خاموش شدن اتوماتیک پمپ مورد نیاز است.

این تجهیزات را از فروشنده میخواهیم

خوب تقریبا توضیحات کامل شده و کافیست لوله را به خروجی پمپ متصل کنیم و باقی توضیحات به لوله کش مربوط است اما نکته هایی که در استفاده از پمپ وجود دارد را باید توجه کرد.

اول اینکه اگر تصمیم دارید که به انتهای پمپ شلنگ متصل کنید باید بدانید که ممکن است شلنگ در اثر فشار بالا بترکد که برای جلوگیری باید از شلنگ مناسب استفاده کرد و پس از هر بار آبیاری کمپوستها شیر ورودی آب به سالن پرورش قارچ را بست تا در زمان نبودن ما در سالن تردکیدگی در شلنگ آب ایجاد نشود.

و اگر میخواهید از لوله کشی استفاده کنید بهتر است بدانید که اگر لوله ها محکم به دیوار یا سقف متصل نشود در زمان روشن شدن پمپ سر و صدای زیادی خواهد کرد

در زمانی که بخواهیم از سموم در سالن استفاده کنیم منبع آب کارآیی خود را نشان میدهد و کافیست مقدار مناسبی را در آن ریخته و آبیاری کنیم

البته باید توجه داشت که پس از پایان سم زنی منبع را کاملا بشوییم

 

برداشت قارچ در خداآفرین در استان آذربایجان شرقی

انیمیشن بسیار جذاب از مراحل تولید قارچ

سالن پرورش قارچ و تاسیسات در هند + تصاویر  

پرورش قارچ دکمه ای در اینترنت رایگان ژرورش قارچ در وبلاگ تولید قارچ دکمه ای قارچ صدفی آموزش آنلاین رایگان مجانی کاشت قارچ در منزل در سالن سوله کمپوست آماده کاشت قارچ بذر قارچ  خاک پوششی قارچ فرمالین و ابزار و قفسه بندی های لازم برای شروع تولید قارچ سی دی و دی وی دی های آموزش قارچ به همراه فیلم های آموزشی کاشت قارچ با کیفیت بالا HD , DVD , CD مهندسین انجمن قارچ ایران سوله و عایقکاری های لازم و جوشکاری قفسه پمپ آب و لوله کشی تولید قارچ سم های جلوگیری از آلودگی و تصاویر انواع آلودگی قارچ دکمه ای باکتریایی، مایکاگن یا ماکوگن با سموم قارچ کش از بین بردن آلودگی ها مثل کاربندازیم دیازینون حشره کش ها و مبازره با کپک از جمله کپک سبز دیازینون، آبامکتین،بوتاکلر،دسیس،بیسکایا، رانداپ،کنف یدور،کاپتان و.سموم حشره کش ،سموم قارچ کش،سموم علف کش،سموم کنه کش ،سموم موش کش سموم گیتی شیمی سهند سموم گل سم گرگانسموم بایر آلمان سموم شیمیاگرو یزد سموم مشکفام فارس سموم رجا شیمی سموم شیمی کشاورز آریا شیمی سم کشاورزی،سموم کشاورزی، سموم نباتی، انواع سموم کشاورزی، قیمت سموم کشاورزی، شرکتهای تولید سم، سمپاشی ،سم علف کش ،سم کنه کش، سم حشره کش، سم قارچ کش ،سم موش کش ،سم سوسک ،دیازینون ،دفع آفات نباتی ،دفع آفات  دیازنون مالاتیون لِندین سِوین – اسم تجاری ( کارباریل ) – برای مبارزه با حلزون و کرم برگ خوار تیونازین آترازول پِری میفوس مِتیل گوزاتیون که ضدعفونی سطح بسترهای کمپوست و کنترل حشرات به کار می رود کنه کُش ها نیسرون آبامِکتین نئورون – اسم ایرانی برو مو پُروپیلات اورتوس یار خوب است تترادیفون قارچ کُش ها زینِب کاپتان مانکوزب بنومیل کاربندازیم باوِستین مانِب کار بکسین تیابندازول پُرُ کُلُراز منگنز مگس های قارچ خور نماتد کنه بیماری ها شامل بیماری های قارچی ورتیسیلیومی، مایکوگن، دنپلان، کپک تار عنکبوتی و انواع کپک ها بیماری های باکتریایی قهوه ای باکتریایی ویروسی ویروس ایکس بیماری های فیزیولوژیک کمبود مواد غذایی، بالا بودن دی اکسید کربن، دمای بالا و تهویه کمچ طلایی کمپوست و آموزش رایگان آنلاین با تصاویر قارچ

 

/ 0 نظر / 49 بازدید