اعطای تسهیلات به مددجویان کمیته امداد برای پرورش قارچ

فرزند یکی از مددجویان کمیته امداد داراب در خصوص طرح های اشتغال زایی این اداره به خبرنگار داراب آنلاین گفت: در سال ۸۹ بعد از اتمام دوره خدمت مقدس سربازی کارگاه پرورش قارچ من تاسیس شد و و در همان سال به بهره‌برداری رسید. پس از راه اندازی مرحله اول، در سال ۹۰ تصمیم گرفتم سالن دیگری نیز راه اندازی کنم و بعد از انجام مراحل تاسیس در سال ۹۱  با توجه به تجربه ی برداشت ما دقیقا ۳ برابر شد.

این فرزند مددجو عنوان کرد: در این کارگاه زمینه اشتغال مستقیم ۳ نفر و اشتغال غیر مستقیم ۵ نفر را فراهم کرده است و علاوه بر خانواده خودم ، خانواده پدرم و دامادمان نیز مشغول بکار شدند. زمینه پرورش انواع قارچ ها را داریم و در آینده کارگاه را در مقیاس بزرگتری توسعه خواهم داد.

عطوفت شعار مدیر کمیته امداد داراب با اشاره به اینکه دوره پرورش قارچ ۴۵ روزه است تصریح کرد : میزان برداشت در هر متر مربع ۴٫۵ الی ۶٫۵ کیلوگرم است.

وی خاطر نشان کرد: مصرف قارچ خوراکی به عنوان یک سبد غذایی لازم در هزینه خانوارها لحاظ شده است و لذا در بحث بازاریابی هم مشکل خاصی وجود ندارد و تقاضا بیشتر از عرضه است، بنابرین در این زمینه با توجه به ظرفیت بازار، امکان توسعه طرح های فعلی و نیز ایجاد طرح های جدید نیز وجود دارد.

وی درخصوص تسهیلات اعطایی در این رشته تصریح کرد : تسهیلات برای طرح پرورش قارچ به وسعت مکان طرح بستگی دارد اما سقف فعلی این تسهیلات را ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد. طبق هماهنگی صورت گرفته تسهیلات بانکی به مددجویان و نیازمندان از طریق بانک های عامل پرداخت می شود .

عطوفت شعار ابراز امیدواری کرد: ایجاد زمینه کسب درآمد برای مددجویان و کمک به رفع نیازهای اقتصادی خانواده های آسیب پذیر از طریق توسعه اشتغال وحرفه آموزی بستر مناسب جهت خوداشتغالی و خودکفایی مددجویان را در اجتماع فراهم می سازد.

مدیر کمیته امداد داراب با اشاره به اهتمام ویژه مسئولان در توسعه اشتغال و حرفه آموزی مددجویان تصریح کرد: زیرساخت های لازم برای اجرای سایر طرح های اشتغال در بخش های فورگ، رستاق و فسارود فراهم است و این امر مهم در سایه هم افزایی و برنامه ریزی های اصولی بیش از گذشته امکان پذیر است.

/ 0 نظر / 18 بازدید