تصاویر سالنهای پرورش قارچ دکمه ای کاربران

عکس سالن پرورش قارچ

این تصاویر مربوط به سالن یکی از کاربران وبلاگ است که ارسال کرده اند بنظر بنده سالن و تولید ایشان ایده آل رسید که مایل بودم دوستان دیگر هم استفاده کنند

در این سالن پرورش قارچ دکمه ای البته تاسیسات و قفسه ها همگی کاملا معمولی ساخته شده اند اما همانطور که میبینید سالن از کیفیت تولید مناسب و قارچهای با کیفیتی برخوردار است تصاویر سالن قارچ دکمه ای

/ 15 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
saeed

سلام خیلی ممنون از جوابتون و راهنماییتون ، میشه بفرمایید در 1000 متر اگر سالن احداث بشه حدوداً در کل چند تن کمپوست ظرفیت داره ؟ یک سوال دیگه اینکه برای شروع کار جدی از سالن چند تنی شروع بشه بهتره ؟ با تشکر فراوان

MMMM

سلام در جواب دوستمون که فرموردن ابعاد سالن چند است 6 متر عرض 22 متر طول و 5 متر ارتفاع

سامان

با سلام واقعا از این سایت و بخصوص نحوه پاسخگویی شما خیلی خیلی تشکر میکنم. سوال: در جایی خواندم که فاصله قیمتی بسته بندی قارچ در بسته های 400 گرمی و عرضه به صورت فله ای در هر یک کیلو حدود 2000 تومان است. یعنی اگر 400 گرم قارچ بسته بندی مثلا حدود 2650 تومان باشد.همان 400 گرم به صورت فله 1800 تومان است .آیا این حدود قیمتی صحیح است؟ برای بسته بندی به صورت 400 گرمی تقریبا چند تومان هزینه یک بسته است؟

حامد

با عرض سلام و خسته نباشید در یک سالن با ابعاد 8 متر در 6 متر و ارتفاع 2/80 . طول و عرض و ارتفاع قفسه ها و تعداد قفسه ها باید چقدر باشد. سالن مذکور تا چه میزان کمپوست(بر حسب تن) ظرفیت دارد.(ابعاد کمپوست ها 20*40*70)

حامد

با عرض سلام و خسته نباشید اینجانب در تاریخ 92/12/10 میزان یک تن کمپوست خریداری نموده ام. و اکنون با توجه به اینکه حدود47 روز است از ورود کمپوست ها به سالن می گذرد تعداد 13 عدد از آنها هیچ گونه اثری از قارچ ندارند و در بقیه کمپوست ها یک طرف دارای محصول و طرف دیگر بدون محصول می باشد یا در بعضی تراکم به حدی است که قارچ ها به هم چسبیده اند. که حدود 5 روز پیش ناظر شرکت مذکور که کمپوست ها را از آن ها خریداری کرده بودم عمل بذر زنی دوباره بر روی کمپوست های بدون محصول را انجام داد آیا این روش و نگهداری آن ها در همان سالن جواب می دهد. با تشکر.

saeed

سلام ممنون از جواب و راهنمایی تون ، حتماً در ابتدا کسب تجربه و سپس توسعه گام به گام هستم . ببخشید که سوال زیاد کردم. میشه بفرمایید در زمینی 1000 متری تعداد سالن ها چه تعدادی می شه ؟

saeed

سلام در سوال قبل منظورم این بود که کل کمپوست ها رو در یک سالن میشه جا داد یا چند سالن ، اگر در چند سالن باید باشه تعداد و حجمشون رو بفرمایید. شخصی که در کار قارچ تجربه داشت می گفت در 1000 متر 5 سالن 10 تنی میشه احداث کرد ، یعنی 50 تن کمپوست. اگه میشه باز هم بنده رو راهنمایی کنید. خیلی ممنون

saeed

سلام ممنون از جواب و حوصلتون ، ببخشید زیاد سوال کردم. من متوجه جواب شما نشدم. میشه بفرمایید در 1000 متر چند سالن میشه ساخت و چه تعداد کمپوست در کل قرار داد.

حامد

در مورد سوال قبلی که پرسیدم. الان چند روز هست که کمپوست هایی رو که دو باره بذر زنی کردم و روشون رو با نایلون پوشوندم متوجه لارو حشرات شدم که کارشناس مربوطه سم دیازینون رو برای از بین بردنشون تجویز کرد ولی این سم جواب نداد و باز هم کرم ها شروع به حرکت از سمت زیرین کمپوست به سمت بالا کردن و تعدادی از کمپوست های دوباره بذر زنی شده بازهم اثری از رشد میسیلیوم ندارند.به نظر شما خاک پوششی یا خود کمپوست آلوده نبوده که فقط این لارو حشرات در کمپوست هایی دوباره بذر زنی شده مشاهده شدن؟

پوریا

سلام میخاستم بدونم سقف اتاقک پرورش از چی باشه بهتره؟ من حدود 60متر سالن زدم که میخام بدونم با چه کاری کم هزینه تر میشه خوبم جواب میده!